wtorek, 25 września 2007

Jak wybrać wiązankę ślubną?

Gdybym musiała pisać ten artykuł w latach osiemdziesiątych, to pewne zamknął by się on w dwóch zdaniach. Bo o czym tu pisać, gdy w kwiaciarniach można było spotkać jedynie gerbery i zwiędnięte goździki.

Dziś naszczęście nawet mała kwiaciarnia osiedlowa może pochwalić się gamą różnorakich kwiatów, nie wspominjąc już o specjalnych salonach florystycznych, w których wybór jest przeogromny. Jednakże można zauważyć jeden plus ówczesnych czasów - nie było problemu z wyborem, więc nie było kłopotu! Teraz panna młoda dokonując wyboru bukietu ma nie lada problem...

Przy wyborze bukietu należy się kierować pewnymi podstawowymi zasadami, a mianowicie:

1. Bukiet musi pasować do sukni panny młodej, zarówno do fasonu, jak i koloru.
2. Powinien się doskonale komponować z sylwetką panny młodej; bukiety okrągłe są odpowiednie dla drobnych, szczupłych kobiet, natomiast wiązanki tworzone na linii trojkąta wysmuklają sylwetkę, więc są idealne dla pań o obfitszych kształtach.
3. Bukiet powinien się komponować z suknią, nie może przysłonić całej kreacji ślubnej.
4. Pamiętaj, aby bukiet ślubny zamówić już kilka tygodni wcześniej.

Bardzo często panie stosują stroki kwiatowe również we włosach, zamiast tradycyjnego welonu. Ale bardzo istotne jest, aby takie stroki, wykonane z żywych kwiatów pasowały do bukietu ślubnego. Kwiaty, które panna młoda ma na sobie i przy sobie powinny stanowić jeden komplet.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zapoznać się z ofertą różnych kwiaciarni, przejrzeć kilka katalogów, czy zdjęć.

źródło: http://www.we-dwoje.pl/

0 komentarze: